Navigátor: Domů / O nás

O společnosti TIPAFROST a.s.

TIPAFROST, a.s. je jedním z největších a nejvýznamnějších výrobců mražených krémů (zmrzliny) v České republice.

Svoji činnost zahájila již v roce 1992, kdy si zakladatelé společnosti TIPAFROST, a.s. řekli, že výroba lahodného osvěžení v podobě zmrzliny, která je vhodná pro celoroční konzumaci, je ta pravá podnikatelská aktivita, které se chtějí věnovat. Od té doby, a tehdejšího prvního výrobku nanuku na dřívku, závod prodělal mnoho změn, jak stavebních, tak především technických a technologických, které z něj dnes činí jednoho z největších a nejvýznamnějších výrobců mražených krémů (zmrzliny) v České republice.

Společnost vyrábí na 6 výrobních linkách přes 200 druhů výrobků a roční výrobní kapacita 12 mil. litrů našlehané směsi nás činí konkurence schopnými i v mezinárodním měřítku. To dokazuje export naší zmrzliny do nejrůznějších evropských zemí jako : Německo, Portugalsko, Benelux, Rakousko, Itálie, Slovensko, Slovinsko, Maďarsko atd.

Samozřejmostí je trvalý důraz na kvalitu a bezpečnost potravin, který prokazujeme každoročním výborným výsledkem při potravinářských auditech, především mezinárodně uznávaném auditu IFS ( International Food Safety).

Mise naší firmy je přizpůsobování se potřebám zákazníka a nalezení optimálního řešení pro jejich uspokojení. Proto vyrábíme, kromě výrobků pod vlastní značkou TIPAFROST - Zmrzlina z Vysočiny, také spoustu privátních značek našich zákazníků přesně podle jejich požadavků, potřeb a specifikací.

Od roku 2019 se TIPAFROST, a.s. přidala k programu UTZ Certified a podílí se tak na celosvětovém zastřešování a dodržování udržitelného způsobu pěstování kávy, kakaa a čaje.

A co je vlastně UTZ Certified?

UTZ Certified je nezisková organizace, která celosvětově zastřešuje dodržování udržitelného způsobu pěstování kávy, kakaa a čaje.

UTZ znamená v mayském jazyce “dobrý”.

UTZ je program a označení pro trvale udržitelné pěstování kávy, kakaa a čaje.

Jeho hlavním posláním je zlepšení:

• zemědělských postupů • pracovních podmínek • ochrany přírody • podmínek života dalších generací.

UTZ přispívá:

• ke zvyšování výnosů • ke zvyšování finančních příjmů prvovýrobců • k lepší ochraně životního prostředí • ke zvýšení životní úrovně.

Drobní zemědělci, kteří se programu zúčastní, se zároveň zavazují k dodržování kodexu výrobního chování UTZ Certified.

Nákupem a zpracováním UTZ certifikovaného kakaa tak i my přispíváme k dodržování udržitelného hospodaření kakaa a přispíváme ke zlepšování pracovních podmínek a životního prostředí v zemích, odkud kakao pochází, a tím k lepší budoucnosti celé naší planety.

Náš výrobní sortiment lze rozdělit do následujících skupin:

 

Kde se nacházíme

Žďárského 188
674 01 Kožichovice, Česká republika
tel.: 568 840 548
e-mail.: tipafrost@tipafrost.com

IČ: 06626033
DIČ: CZ06626033