Navigátor: Domů / Novinky

Česká Chuťovka 2018 (16.10.2018)

Opět jsme se zúčastnili letošního jubilejního 10. ročníku soutěže Dobrý tuzemský potravinářský výrobek ČESKÁ CHUŤOVKA 2018 a DĚTSKÁ CHUŤOVKA 2018, kterou vyhlašují SYMPEX a Česká cesta - Via Bohemica, SENÁT PARLAMENTU ČESKÉ REPUBLIKY a MINISTERSTVO ZEMĚDĚLSTVÍ.

 

Soutěž probíhá pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu České republiky Milana Štěcha
a ministra zemědělství Miroslava Tomana.

Odborný patron: prof. Ing. Karel Melzoch CSc., rektor VŠCHT

Odborná garance:
•Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
•Vyšší odborná škola ekonomických studií, Střední průmyslová škola potravinářských technologií
a Střední odborná škola přírodovědná a veterinární, Praha 2, Podskalská 10

Poslání

Soutěž o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „Česká chuťovka" a „Dětská chuťovka“ především pomáhá spotřebitelům objevit chutné české potraviny. Výrobcům naopak pomáhá proniknout s výrobky, které splňují vysoké chuťové parametry, do povědomí spotřebitelů. Umožňuje dát o sobě vědět i malým a středním výrobcům, kteří jinak nemohou konkurovat velkovýrobcům v nákladech na reklamu. Nediskriminuje ale ani velké tuzemské výrobce, pokud vyrábějí kvalitní a chutné potraviny opravdu v České republice. Soutěž je tak otevřena všem poctivým tuzemským výrobcům a jejich chutným českým potravinám, pokud si toto označení opravdu zaslouží.

Kritéria a hodnocení

Značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „Česká chuťovka“, uděluje vždy na podzim hodnotitelská komise nezávislých odborníků, disponujících vysokým kreditem. Odbornými garanty soutěže, kteří zabezpečují vysokou míru její regulérnosti, jsou Vysoká škola chemicko-technologická v Praze a VOŠES, SPŠPT a SOŠPV (PODSKALSKÁ), která je také místem hodnocení. Složení hodnotitelské komise i zcela průhledný anonymní způsob výběru oceněných potravin vylučuje jakoukoliv manipulaci s výsledky či jejich ovlivňování jinými zájmy.

Nejdůležitějším kritériem, které musí každý přihlášený výrobek splňovat, jsou jeho vynikající chuťové parametry, samozřejmým předpokladem je jeho vysoká kvalita. Neméně důležitou součástí hodnocení je také vzhled a konzistence výrobku. Spojením těchto parametrů s českým původem potravin je značka Česká chuťovka zcela nezaměnitelná s jinými oceněními, která jsou v ČR udělována.

Výrobky přihlášené do soutěže o značku „Dětská chuťovka“ by měly být určeny dětem a mládeži ve věku od 6 do 16 let. Hodnotí je pod metodickým vedením odborníků z hodnotitelské komise České chuťovky autentická dětská porota složená z členů Dětské tiskové agentury, žáků Základní školy Londýnská a VOŠES, SPŠPT a SOŠPV (PODSKALSKÁ), za jejíž významné odborné a organizační podpory se také soutěž koná. Dětští porotci jsou ve svém rozhodování zcela nezávislí a opravdu zodpovědní a přísní a také jejich hodnocení je naprosto nestranné, řídí se pouze svými chuťovými preferencemi.

LETOS ZÍSKALY OCENĚNÍ V KATEGORII ČESKÁ CHUŤOVKA NAŠE VÝROBKY GLADIATOR A JAHŮDKA, KTERÉ JSOU STÁLICEMI NAŠEHO PORTFOLIA.

V KATEGORII DĚTSKÁ CHUŤOVKA ZÍSKALY OCENĚNÍ NAŠE LETOŠNÍ NOVINKY - NANUKY PASTELKA POMERANČ A UPÍR. 

 

 

>> Zpět do historie novinek <<

Kde se nacházíme

Žďárského 188
674 01 Kožichovice, Česká republika
tel.: 568 840 548
e-mail.: tipafrost@tipafrost.com

IČ: 06626033
DIČ: CZ06626033